facebook
faq

FAQ

1. Jak przygotować psa do wizyty u groomera?

Warto wcześniej psa wykąpać i wyczesać. Dlaczego? Tak przygotowany pies mniej czasu spędza na stole fryzjerskim, dzięki czemu jest mniej narażony na stres. Narzędzia w kontakcie z czystym psem nie niszczą się tak szybko, jak w kontakcie z brudnym. Brudna sierść to papier ścierny, tępi ostrza.

Wskazówka: Psa można wykąpać dzień lub dwa przed strzyżeniem.

2. Ile czasu trwa strzyżenie?

Różnie to wygląda w zależności od wielkości psa, jego zachowania, stanu jego sierści (włosów) i od zakresu usług pielęgnacyjnych. Czas strzyżenia znacznie się skraca, jeśli pies „współpracuje” z groomerem. Zdarza się, że psom „wiercącym się” i próbującym ugryźć potrzeba poświęcić więcej czasu. Każdy klient jest z góry informowany o przewidywanym czasie trwania zabiegów pielęgnacyjnych. Na strzyżenie warto wcześniej zarezerwować sobie ok. 1-2 godzin w zależności od wielkości psa.

3. Jak często przyprowadzać psa na strzyżenie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko tak naprawdę zależy od rasy psa, długości włosa, pory roku oraz od indywidualnych upodobań właścicieli. Są psy, które wymagają wizyty u fryzjera nawet co miesiąc. Innym wystarcza raz na kwartał lub rzadziej.

4. Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę ze swoim pupilem można się już umawiać od 3 miesiąca życia. Ma ona na celu oswojenie „malucha” z podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi, jak: czesanie, podstrzyganie, strzyżenie uszu, wyrywanie włosa, przystrzyganie łapek i przycinanie pazurów.

5. Mam umówioną wizytę, ale – z przyczyn niezależnych ode mnie – chcę ją odwołać. Co mam zrobić?

Najpewniej, po prostu, zadzwonić. Im wcześniej, tym lepiej, gdyż brak takiej informacji powoduje dezorganizację pracy fryzjera. Szanujmy nie tylko swój czas.

6. Mam psa, ale nie wiem, czy go się strzyże?

Nie każdy pies wymaga strzyżenia, ale każdy wymaga pielęgnacji. Wszelkie wątpliwości rozwieje wizyta u groomera.

7. Czy można samemu ostrzyc psa?

Oczywiście, że można. Jednak należy posiadać specjalny sprzęt do strzyżenia psów, wiedzę dotyczącą danej rasy i doświadczenie, aby nie skaleczyć psa. Dlatego warto udać się ze swoim pupilem do specjalisty (groomera), który w sposób profesjonalny się nim zajmie.

8. Czy strzyżenie psów można wykonywać zimą?

W tym okresie również się wykonuje strzyżenie psów, jednak pozostawia się nieco dłuższy włos, niż w latem, by chronił psa przed mrozem i stanowił dodatkową warstwę termoizolacyjną.

9. Czym jest strzyżenie wg standardów FCI?

Można także spotkać się z określeniem „wzorzec FCI”. Stosowanie się do standardu FCI (opracowanego dla poszczególnych ras przez Międzynarodową Korporację Kynologiczną) pozwala podkreślić charakter danej rasy. Inaczej strzyżemy sznaucery, a inaczej maltańczyki.

10. Ile kosztuje strzyżenie psa?

Wszystko zależy od tego, jaki to pies. Orientacyjną informację na temat ceny można uzyskać umawiając się na wizytę, jednak może ona nieznacznie ulec zmianie, kiedy konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabiegów, jak: rozczesywanie skołtunionej sierści.

REGULAMIN

  • W celu wykonania usługi należy zarezerwować sobie termin pod nr tel.667 664 064
  • Psy są strzyżone bez podania jakichkolwiek środków uspokajających
  • W salonie są używane profesjonalne kosmetyki dla zwierząt posiadające atest
  • Właścicieli psów agresywnych prosimy o informowanie personelu o możliwości ugryzienia i zabezpieczenie psa kagańcem. Jeśli agresją psa nie pozwala na bezpieczne wykonanie zabiegów groomer przerywa pracę i wzywa właściciela psa.
  • Dla ułatwienia pracy groomera i skrócenia czasu wykonywanej usługi psy strzyżone są bez obecności właściciela. Pod nieobecność właściciela pies jest spokojniejszy i współpracuje z innym opiekunem. W przypadku pozostania właściciela z psem i wydłużenia czasu wykonywanej usługi koszt usługi jest większy o 50%
  • Usługi groomerskie wykonuje się na czystych i wyczesanych psach. Klient może przygotować psa we własnym zakresie lub zamówić komplet usług w salonie fryzjerskim
  • Wykonujący usługę nie ponosi odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia psa, którego właściciel zataił istnienie choroby np. zaziębienia, padaczki lub niezrównoważeni psychicznego, złego stanu psychicznego i fizycznego psa
  • Psy stare, chore, bojaźliwe oraz niezrównoważone psychicznie strzyżone są wyłącznie na żądanie właściciela i na jego odpowiedzialność. Dotyczy to również strzyżenie na krótko w okresie mrozów
  • Jeżeli jest to pierwsza wizyta psa w salonie prosimy o tym uprzedzić umawiając wizytę w celu rezerwacji większej ilości czasu dla Państwa pupila
  • Ewentualne zwalczanie insektów jest obowiązkowe i wykonywane jest na koszt właściciela psa lub kota bez wcześniejszego uzgodnienia
  • W razie z rezygnacji z wizyty prosimy o powiadomienie telefonicznie lub sms. Szanujmy swój czas!
  • Pies zostaje wydany wyłącznie osobie, która go dostarczyła do salonu lub przez nią wskazanej
  • W przypadku zachowań bardzo agresywnych zastrzegamy sobie prawo odmowy lub przerwania wykonywania usługi
  • Właściciel ponosi odpowiedzialność finansową za szkody wykonane przez psa w czasie pobytu w Salonie
  • Każdy pies powinien posiadać książeczkę zdrowia z aktualnym świadectwem szczepienia
  • Ustna zgoda na świadczenie usług w salonie jest jednocześnie zgodą na akceptację regulaminu 4 dogs Salonu Pielęgnacji Psów
  • Jak przygotować psa na wizytę w salonie?

Aby nie mieć problemów z pielęgnacją dorosłego psa, należy pracować już ze szczenięciem – przede wszystkim nad zdobyciem jego zaufania. Dzięki temu maluch będzie bez sprzeciwu akceptował dotykanie, które jest podstawą wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Oto 10 ćwiczeń, które powinien wykonać każdy opiekun psa, aby zapewnić mu bezstresową wizytę w salonie psów.

Wszystkie ćwiczenia powinny być dla psa przyjemne i komfortowe, mają na celu przyzwyczajenie psa do wszelkich manipulacji i znoszenia ich zupełnie spokojnie. Podstawą jest zaufanie psa do człowieka. Jeśli w którymś momencie pies wykazuje niepokój lub zdenerwowanie, postaraj się rozłożyć ćwiczenia na drobne elementy, nagradzając smakołykami spokojne zachowanie. Nie wolno na siłę przytrzymywać wyrywającego się psa, gdyż to wzmaga jego lęk, który w niekiedy może spowodować agresywne zachowanie, trudne do wyeliminowania.

Najlepiej pracować już z małym szczeniakiem, który zwykle dość łatwo akceptuje podnoszenie, przewracanie i dotykanie różnych części ciała. Nie przeprowadzaj ćwiczeń, gdy pies jest rozbawiony, podekscytowany, wykorzystaj chwile uspokojenia i odpoczynku. Ruchy człowieka powinny być spokojne i opanowane, można mówić do psa łagodnym głosem.

1. Unieruchomienie
Przytrzymaj psa przez chwilę, tak, żeby nie mógł odejść ani zmienić pozycji.

2. Wystawianie na stół
Podnieś psa i postaw na stole, głaszcz przez chwilę, możesz nagradzać za spokojne stanie, po czym zdejmij go ze stołu. Nie pozwól, aby pies sam zeskoczył.
To samo można powtarzać wstawiając psa do wanny lub brodzika.

3. Leżenie na boku
To ćwiczenie można wykonywać na dwa sposoby: nauczyć psa spokojnie akceptować przewracanie na bok, albo kłaść się na boku na komendę. Leżący na boku pies powinien spokojnie pozwolić się przytrzymać i dotykać.

4. Zęby
Delikatnie otwórz pysk psa i dotykaj, zębów, dziąseł, języka uważając by jednocześnie nie zasłaniać psu oczu.

5. Oczy
Przytrzymując delikatnie głowę psa odchyl dolną i górną powiekę, ewentualnie przemyj okolice oczu preparatem do pielęgnacji oczu.

6. Uszy
Regularnie masuj uszy i jeśli jest taka potrzeba usuń nagromadzony brud miękkim wacikiem nasączonym płynem do przemywania uszu.

7. Łapy
Podnoś, przytrzymuj i masuj każdą łapę, dotykaj opuszków i skóry pomiędzy palcami.

8. Brzuch
Podczas gdy pies leży na boku lub na grzebiecie, masuj brzuch i klatkę piersiową.

9. Dotyk obcej osoby
Wykorzystuj nadarzające się okazje, aby osoby nie znane psu głaskały go i dotykały. Jeśli pies jest przy tym zupełnie rozluźniony, przeprowadzaj z obcymi wszystkie powyższe ćwiczenia.

10. Przyzwyczajanie do szczotki
Systematycznie przyzwyczajaj psa do czesania szczotką lub grzebieniem. Wybieraj czas, gdy pies jest spokojny i nagradzaj smakołykami spokojne zachowanie.

(Na podstawie materiałów szkoleniowych fundacji ALTERI)